kredki partnerem akcji

akademia aquafreshkubusiowi przyjaciele naturyzał. 0 mamo tato wolę wodę

maly mis logo fundusze europejskie

 

APLIKACJA DLA RODZICÓW

livekid, logo.

Kolorowe Kredki
tel. +48 733 120 120 | e-mail: przedszkole@kolorowekredki.org.pl
Chcemy aby każde dziecko miało możliwość rozwijania swoich zainteresowań, dlatego nasze przedszkole zapewnia szereg dodatkowych zajęć w których mogą uczestniczyć wszystkie dzieci. Uważamy, że przedszkolakom należy stworzyć warunki do podejmowania różnorodnych działań, aby same mogły stwierdzić co lubią i co ich interesuje. W związku z powyższym przygotowaliśmy szeroką gamę zajęć dodatkowych.

Bajkoterapia
Doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane historie przez wykwalifikowaną kadrę mogą doskonale wyciszyć. W połączeniu z zabawą światłem pozwoli najmłodszym miło spędzić czas leżakowania.

Zajęcia logopedyczne
Zajęcia w małych grupach, które obejmują ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego, zabawy korygujące wady wymowy, poszerzanie słownika dzieci oraz diagnoza logopedyczna. Logopeda prowadzi również indywidualną terapię logopedyczna.

Gimnastyka ogólnorozwojowa
Zajęcia prowadzące do wyrobienia nawyku prawidłowej postawy. Dla dzieci w wieku przedszkolnym prawidłowy rozwój psychofizyczny jest niesłychanie ważny. Poprzez proste ćwiczenia połączone z zabawą dzieci nabierają pewności siebie i rozwijają swoją sylwetkę.

Języki obce
Zabawa i przygoda dla dzieci. Nauczyciele wykorzystując naturalne zdolności dzieci do przyswajania niewiarygodnej liczby informacji bez żmudnego powtarzania za pomocą zabawy nauczą dzieci języka angielskiego. Nasi wychowankowie mają również możliwość nauki języka niemieckiego i hiszpańskiego. Przedszkole to najlepszy etap na rozpoczęcie nauki języków obcych.

Zajęcia rytmiczno-muzyczne
Formy wychowania muzycznego mają na celu pobudzanie rozwoju umysłowego dzieci. Wpływa na rozumienie i umiejętność przeżywania innych dziedzin sztuki, przede wszystkim teatru i sztuk plastycznych. Wartości rytmiki jest jednoczesne kształcenie cech osobowości psychicznej i struktury fizycznej człowieka.

Klub Małego Odkrywcy
Zajęcia zachęcające dziecko do uważnej obserwacji zjawisk zachodzących w jego otoczeniu. Inspirują do zadawania pytań prowadzących do zrozumienia procesów i zjawisk, budzą zainteresowanie naukowe i badawcze. Realizacja prostych doświadczeń ma na celu ułatwienie zrozumienia bardziej złożonych zagadnień w dalszych etapach edukacji.

Zajęcia cyrkowe
Cyrk dziecięcy, to dość nowa forma zajęć dla dzieci. Oprócz trenowania technik cyrkowych takich jak: poi, żonglerka, rolla-bolla, akrobatyka itp. uczestnicy zajęć uczą się współpracy, przełamują w sobie lęki i kompleksy, starsze dzieci pomagają młodszym. Badania naukowe dowiodły, że żonglowanie koordynuje prace półkul mózgowych, co ma odzwierciedlenie w poprawie funkcji intelektualnych i wyników w nauce.

Karate
Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka trening stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.

Zajęcia taneczne
To zajęcia polegające na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca.Taka forma nauki ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i ewentualnych choreografii. Dzięki zajęciom tanecznym rozwijamy aktywność fizyczną dziecka jak i szereg jego dyspozycji psychofizycznych.

Gimnastyka korekcyjna
Aby zapobiec wadom postawy u przedszkolaków należy dostarczyć dzieciom zorganizowane formy aktywności ruchowej w rozszerzonym wymiarze i wprowadzić elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w formie odpowiadającej ich wiekowi i możliwościom psychoruchowym.

pozycjonowanie
funkymedia